0948 229 224
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
images/inset-profi.jpg

Profesionálne rádiostanice (vysielačky) sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých odvetví. Pomocou profi vysielačiek sa zabezpečuje spo2ahlivá komunikácia medzi pracovníkmi SBS, taxislužieb, železníc, výrobných a montážnych hál, mestskej a štátnej polície, horskej služby, HaZZ a iných. Ich pridanou hodnotou je hlavne robustná a odolná konštrukcia, citlivé a selektívne vysokofrekvenčné obvody voči nežiadúcemu rušeniu, dostatočná kapacita akumulátora a v neposlednom rade široký výber doplnkového príslušenstva a náhradných dielov. (batérie, antény, audio príslušenstvo, nabíjače..)

Do popredia stále viac prechádzajú digitálne rádiostanice (vysielačky), ktoré majú voči analógovým niektoré výhody.

Pri ručných rádiostaniciach ide hlavne o nižšiu spotrebu el. energie, čím sa predlžuje výdrž akumulátora v prevádzke, možnosť šifrovania hovoru, posielanie krátkych správ (SMS), použitie GPS (s potrebným softvérom) a čistý zvukový prednes hlasu.

Profesionálne rádiostanice (vysielačky) sa vyrábajú v prevedeniach VHF a UHF. Niektorí výrobcovia ešte stále ponúkajú aj rádiostanice v pásme MB (Midle band).

V našej ponuke máme široký výber profesionálnych rádiostaníc (vysielačiek) od renomovaných výrobcov Motorola, Hytera a HQT.Pri správnom výbere rádiostanice a pásma vám radi pomôžeme a poradíme. Samozrejmosťou z našej strany je plnohodnotná pomoc a podpora pri vybavení potrebnej legislatívy na Regulačnom úrade. (povolenie na používanie profi vysielačiek)

Rozdelenie a vhodný výber pásma:

MB 66-88 MHz
Toto pásmo v podstate už nie je podporované, avšak stále existujú služby, ktoré komunikáciu v tomto pásme používaju. Ide hlavne o taxi, niektoré organizácie na údržbu ciest a pod.

VHF 136-174 MHz
Toto pásmo sa dobre šíri najmä na otvorenom priestranstve bez väčších prekážok, preto sa používa napríklad pri komunikácii na mori. Dokáže "objať" zemský povrch a čiastočne sa dostať za horizont.

UHF 400-470 MHz
Vlny v tomto pásme maju lepšiu tendenciu prenikať oceľov, betónom, drevom a dokážu sa odrážať, preto je ich vhodné použiť v husto zastavaných oblastiach lebo v členitom teréne.


Rádiostanice (vysielačky) pre DHZ

Jedným z našich zameraní je predaj a kompletné poradenstvo v oblasti rádiostaníc pre dobrovoľné hasičské zbory (DHZ). Pre zbory DHZ vykonávame výstavbu základňových rádiostaníc a antén, montáže rádiostaníc (vysielačiek) do vozidiel a samozrejme aj dodanie a programovanie ručných vysielačiek. Taktiež dodávame náhradné komponenty a príslušenstvo pre rádiostanice (vysielačky) Motorola, Hytera, HQT a iné.

Komplexnosť našich služieb pre zbory DHZ spočíva od vybavenia potrebného povolenia na použivanie rádiostaníc, školenie na obsluhu rádiostaníc, až po samotné dodanie, prípadne montáž do vozidiel. Ako autorizovaný partner značiek Motorola, Hytera a HQT ponúkame vždy najideálnejší pomer ceny voči kvalite.

Rádiostanice (vysielačky) a antény pre taxislužby

Pre taxislužby ponúkame široký sortiment rádiostaníc (vysielačiek) a antén na rôzne pásma (HF, VHF, UHF) Na vhodný výber je potrebné uviesť konkrétne pásmo, v ktorom má anténa alebo vysielačka pracovať.

Novovznikajúcim, ale aj už aj fungujúcim taxislužbám ponúkame vyriešenie potrebnej legislatívy na Regulačnom úrade, výber vhodného pásma na prevádzku rádiostaníc (vysielačiek), prípadnú výstavbu retranslačnej stanice, zriadenie a uvedenie do prevádzky "automatického dispečéra".

Pre taxislužby je vhodným riešením aj použitie špeciálnych rádiostaníc, ktoré na prevádzku potrebujú SIM kartu niektorého operátora s aktívnymi mobilnými dátami. Tým pádom sa stáva dosah týchto rádiostaníc "neobmedzený", jedinou podmienkou je pokrytie signálom niektorého operátora.

Vysielacky.com lightbox[settings]Vysielacky.com Vysielacky.com lightbox[settings]Vysielacky.com

Pokiaľ vám finančná situácia nedovoľuje investovať na úvod väčší obnos finančných prostriedkov do rádiostaníc, prípadne do rádiovej siete, ponúkame vám vhodnú možnosť prenájmu. Pri tejto variante prevádzky sa o všetko postaráme my (dodanie a montáž rádiostaníc, prípadná výstavba retranslačnej stanice, povolenie na použivanie rádiostaníc).

Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.

Prečo práve my?

  • * vyriešime potrebné povolenie na používanie rádiostaníc (vysielačiek)
  • * máme dlhoročné skúsenosti v oblasti predaja a montáži rádiostaníc
  • * disponujeme profesionálnou montážnou a meracou technikou
  • * skladom máme rôzne typy rádiostaníc, antén a príslušenstva
  • * autorizovaný predaj rádiostaníc (vysielačiek) Motorola, Hytera, HQT, Yaesu a iných
  • * poskytujeme plnohodnotný záručný a pozáručny servis rádiostaníc (vysielačiek)

Kontaktujte nás
Vysielacky.com G-SYSTEMS, s.r.o.
Závodská cesta 2963/4
010 01 Žilina
IČO: 52044131
IČ DPH: SK2120877649
Mobil: +421 948 229 224 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.